nakoro
Kontakt
O nás
  
  Prevodníky
  USB/RS232   USB/RS485   LAN/RS232
  Podpora
  Podpora
Prevodník USB -> RS232
USB -> RS232
Častým komunikačným rozhraním, ktoré zobrazovače používajú je RS232 (sériový COM port, viď. obrázok). V súčasnosti možno tento typ portu nájsť len na niektorých desktop počítačoch. Vo väčšine prípadov je preto na strane PC potrebný prevodník z USB portu na RS232.
K zobrazovačom dodávame rôzne typy USB/RS232 prevodníkov (podľa dostupnosti na trhu). Ide o krátky prepojovací káblik na jednom konci zakončený USB konektorom typu A a na druhej strane D-sub 9 male konektorom. Spolu s prevodníkom je dodávaný driver, ktorý sprístupňuje COM port prevodníka operačnému systému hostiteľa. V niektorých prípadoch výrobca prevodníka poskytuje len adresu na internete, kde je možné driver stiahnuť.
Najprv do PC nainštalujte driver. Až potom prvý krát zasuňte prevodník do USB portu.
Programovacie a konfiguračné programy dodávané k zobrazovačom umožňujú v časti s nastavením komunikácie vybrať zo zoznamu COM port, ktorý bude pre komunikáciu so zobrazovačom použitý. Zoznam obsahuje len použiteľné (voľné) COM porty. Výnimkou je stav keď PC neobsahuje žiadne COM porty, potom sa v zozname nachádza len COM1. Avšak pri pokuse komunikovať cez tento port obdržíte informáciu o nemožnosti otvorenia portu. Niektoré porty v zozname nemusia byť vyvedené von z PC. Ide o sériové porty používané vstavanými zariadeniami (tieto samozrejme nie sú pre náš účel použiteľné).
Po zasunutí prevodníka do USB portu v PC sa po opätovnom vstúpení do komunikačných nastavení alebo reštarte programu objaví v zozname nový port. Tento je potom potrebné zvoliť. Niektoré prevodníky menia číslo COM portu podľa toho, do ktorého USB konektora na PC (ak ich má viac) boli zasunuté. Preto ak nechcete pri každom použití meniť nastavenie COM portu (v programoch, ktoré si ho pamätajú), potom používajte vždy rovnaký USB port v PC.