nakoro
Kontakt
O nás
  
  Aplikácie
  PSP-1
PSP-1
PSP-1
PSP-1 je panel informujúci o plynulosti výroby. Porovnáva počet vyrobených produktov s plánom v danom časovom okamžiku zmeny. Ak je plnenie 100% tak výroba napreduje presne podľa plánu. Ak je plnenie nižšie, tak je potrebné zvýšiť tempo výroby a naopak ak je plnenie vyššie je možné poľaviť. Plnenie sa zobrazuje v rôznych farbách. Ak je tempo uspokojivé zobrazuje sa zelene, ak je mierne nižšie zobrazuje sa žlto a ak je výrazne nízke zobrazuje sa červene.
V 1. riadku sa zobrazuje plán nastavený pre aktuálnu zmenu. V 2. riadku je počet vyrobených kusov (ten sa počas zmeny mení) a v 3. riadku sa zobrazuje plnenie.
PSP-1 pracuje autonómne (nie je potrebné napojenie k počítaču alebo inému riadiacemu systému). Údaje potrebné pre prácu panelu sú mu zadávané cez IR ovládač. Pre zmenu údajov je potrebné zadanie hesla.
Obsluha na začiatku zmeny nastaví požadovaný počet kusov (Plán) a vynuluje počet vyrobených kusov z predošlej zmeny (Stav). Plnenie je vypočítavané panelom v percentách a zobrazuje sa s 1 desatinným miestom.
Počet skutočne vyrobených kusov je získavaný z binárnych, galvanicky oddelených vstupov panelu a zobrazuje sa v jeho 2. riadku. Na tieto vstupy sa privádzajú impulzy z počítadiel umiestnených v technológii výrobnej linky. Počet kusov je súčtom impulzov zo všetkých vstupov panelu.
PSP-1 je vytvorený z hliníkových profilov s jednou odnímateľnou stranou pre prístup k svorkovniciam. Vo vrchnom profile sú 4 oká pre zavesenie panelu a dve priechodky pre privedenie impulzov z linky a napájania (AC 230V 50Hz). V spodnom profile je namontovaný snímač diaľkového ovládania. Čelo panelu tvorí číre plexi s príslušným polepom.
Údaje sú zobrazované na 7-segmentových LED moduloch osadených vysokosvietivými LED. Svietivosť LED umožňuje nasadenie panelu aj v exteriéry.
PSP-1 je možné vyhotoviť v jednostrannom aj obojstrannom prevedení. Počet vstupov je štandardne 4 a je rozšíriteľný na 7, 10, 13 a 16.

PSP-1 je štandardne dostupný v nasledujúcich verziách:

Model Obojstranný Počet vstupov Rozmer [mm] Poznámka
PSP-1S-B nie 4 1050 x 820 x 160
PSP-1D-B áno 4 1050 x 820 x 160