nakoro
Kontakt
O nás
  
  Prevodníky
  USB/RS232   USB/RS485   LAN/RS232
  Podpora
  Podpora
Prevodník LAN -> RS232
Počítačová sieť je dnes už bežným vybavením budou. Použitie tejto siete umožňuje zabezpečiť komunikáciu so zobrazovačom bez nutnosti inštalácie nových prepojovacích káblov. Nevýhodou je zložitejšia konfigurácia spojenia. Ak zobrazovač nedisponuje pripojením do počítačovej siete (Ethernet, Wi-Fi), potom je na strane zobrazovača potrebné použiť prevodník do rozhrania RS232 (prípadne RS485).
K zobrazovačom dodávame prevodníky podľa dostupnosti na trhu. K prevodníku je zväčša potrebné zabezpečiť napájanie. Jednotlivé prevodníky sa líšia fyzickým prevedením ako aj spôsobom inštalácie drivera a konfigurácie. Pre použitie prevodníka so zobrazovačmi je potrebné aby bol nakonfigurovaný v režime, v ktorom slúži ako server poskytujúci COM port.
Programovacie a konfiguračné programy dodávané k zobrazovačom umožňujú v časti s nastavením komunikácie vybrať zo zoznamu COM port, ktorý bude pre komunikáciu so zobrazovačom použitý. Zoznam obsahuje len použiteľné (voľné) COM porty. Výnimkou je stav keď PC neobsahuje žiadne COM porty, potom sa v zozname nachádza len COM1. Avšak pri pokuse komunikovať cez tento port obdržíte informáciu o nemožnosti otvorenia portu. Niektoré porty v zozname nemusia byť vyvedené von z PC. Ide o sériové porty používané vstavanými zariadeniami (tieto samozrejme nie sú pre náš účel použiteľné).